Loading... Please wait...Currency Displayed in
V-Gard Accessory System Universal Visor Frames, For Hats w/o Debris Control, ET
|
| Style | For use with V-Gard Hats, For use with V-Gard Hats Without Debris Control |
| Color | Black |
| Brand Name | MSA |
| Height | 3 1/4 in |
| Length | 5 1/2 in |
| Usage | For use with V-Gard® Visors |
| Used With | V-Gard Chin Protectors, V-Gard Full Brim Hats, V-Gard Visors |
| Width | 11.300 in, 11 1/4 in |
| Wt. | 0.24 lb |
| UPC | 641817025659 |
| UNSPSC | 0 |
| Standard Pack | 10EA/BX |
| Minimum Order | 1 |
| Country of Origin | US |
| Hazmat | No |