 | - Advantage line of particulate, chemical, and combination cartridges are lightweight, low profile performance
- Cartridges fit both 200 LS Half Mask and 3000 Full-Facepiece Advantage respirators
|
CARTRIDGES ADVANTAGE GMC-P100 2/PKG
Unit: 1/PK:2/CTG
| Filtration Grade | P100 |
| Height | 2 in |
| Length | 9 in |
| Resistance | Chlorine, Chlorine Dioxide, Hydrogen Chloride, Hydrogen Sulfide, Organic Vapors, Sulfur Dioxide |
| Type | GMC |
| Usage | Contaminants |
| Width | 3 in |
| Quantity | 2 per package |
| Wt. | 0.48 lb |
| UPC | 641817024867 |
| UNSPSC | 46182000 |
| Standard Pack | |
| Minimum Order | |
| Country of Origin | US |
| Hazmat | No |