Loading... Please wait...Currency Displayed in
|
| Brand Name | DuPont Tychem® QC |
| Style | Attached Hood & Boots, Elastic Wrist & Ankles, Front Zipper Closure |
| Size Group | X-Large |
| Material | Tychem® QC |
| Color | Yellow |
| Resistance | Chemicals, Dry Particulates, Serged, Wind |
| Depth | 1 in |
| Height | 1 in |
| Length | 16 in |
| Width | 1 in |
| Quantity | 12 per case |
| Wt. | 0.76 lb |
| UPC | |
| UNSPSC | 0 |
| Standard Pack | 12EA/CS |
| Minimum Order | 1 |
| Country of Origin | |
| Hazmat | No |