Loading... Please wait...Currency Displayed in
TYCHEM QC COVERALL
|
| Brand Name | DuPont |
| Size Group | 3X-Large |
| Material | Tychem®, Tychem® QC |
| Resistance | Bound, Chemicals, Dry Particulates, Biohazards, Bloodborne Pathogens |
| Height | 11 3/4 in |
| Length | 16 in |
| Width | 10 in |
| Wt. | 9.84 lb |
| UPC | |
| UNSPSC | 0 |
| Standard Pack | 12EA/CA |
| Minimum Order | 1 |
| Country of Origin | |
| Hazmat | No |