Loading... Please wait...Currency Displayed in
Lens Cover for 7800S Full-Face Respirator, Clear, 100 per case
|
| Color | Clear |
| For Model | 7800S Full-Face Respirator |
| Height | 4 in |
| Length | 0.100 in |
| Resistance | Chemical Splashes, Physical Damage |
| Type | Lens Cover |
| Usage | Respirator Equipment Protection |
| Used With | 7800S |
| Width | 8 in |
| Quantity | 100 per case |
| Wt. | 0.60 lb |
| UPC | 21200604188 |
| UNSPSC | 46182000 |
| Standard Pack | 100EA/CS |
| Minimum Order | 1 |
| Country of Origin | US |
| Hazmat | No |