Loading... Please wait...Currency Displayed in
| Includes | Cooling Tube, Holder, Waist Belt |
| Cooling Method | Air |
| Cooling Temp. | 50 °F [Max] |
| Height | 3 5/8 in |
| Length | 14 1/8 in |
| Pressure | 60.00 psi [Min], 90.00 psi [Max] |
| Width | 4 7/8 in |
| Type | Cooling Assembly |
| Quantity | 1 per case |
| Wt. | 1.60 lb |
| UPC | 051131370180 |
| UNSPSC | 46182000 |
| Standard Pack | 1EA |
| Minimum Order | 1/EA |
| Country of Origin | US |
| Hazmat | No |