 | Faceshield Window for Dual Crown Series, 8" x 16 1/2", Clear- Distortion-free optics
- Preformed to the curve of the crown
- Constructed for durability and heat resistance
- All adjustments made from top of beam
|
FACESHIELD-WIDE VIEW CLEAR F/FM-400&FM-500
Unit: 1/EA
| Lens Tint | Clear |
| Brand Name | Fibre-Metal |
| For Model | FM-400 DC Series, FM-500DC Series |
| Height | 8 in |
| Material | Propionate |
| Thickness | 0.0600 in |
| Used With | FM-400 & FM-500DC Series |
| Width | 16 1/2 in |
| Wt. | 0 lb |
| UPC | 662463360093 |
| UNSPSC | 46181700 |
| Standard Pack | |
| Minimum Order | |
| Country of Origin | US |
| Hazmat | No |