 | Speedglas 9100 Series Inside Protection Plate, Clear, 9100X, 5/Case- Designed to protect the inside surface of the auto-darkening filter from spark and spatter
- For use with Speedglas 9100 Series
|
3M SPEEDGLAS INSIDE PROTECTION PLATE 9100X- 06-0
Unit: 1/CA:5/EA
| Color | Clear |
| Length | 4 5/8 in |
| Material | Polycarbonate |
| Quantity | 5 per case |
| Resistance | Spark, Spatter |
| Series | 9100 Series |
| Style | Rectangular, Inside Protection Plate |
| Thickness | 1/16 in |
| Type | Inside Protection Plate |
| Used With | 3M Speedglas9100X |
| Width | 2 1/2 in |
| Window Width x Length | 2 1/2 in @ 4 5/8 in |
| UPC | 51141561394 |
| UNSPSC | 46181700 |
| Standard Pack | 5EA/CA |
| Minimum Order | 1 |
| Country of Origin | SE |
| Hazmat | No |