Loading... Please wait...Currency Displayed in
|
| Style | Cap |
| Color | Natural Tan |
| Size Group | Large |
| Suspension | Fas-Trac |
| Adjusting Method | Ratchet |
| Material | Phenolic |
| Applications | General Purpose, Elevated Temperature |
| Height | 8 in |
| Length | 17 in |
| Width | 8 1/2 in |
| Quantity | 1 per box |
| Wt. | 1.01 lb |
| UPC | 4032792257481 |
| UNSPSC | |
| Standard Pack | |
| Minimum Order | |
| Country of Origin | US |
| Hazmat | No |