 | Fas-Trac III Replacement Suspension, 4-point Standard-sized for V-Gard Series- Fas-Trac® III ratchet suspension and flush rear lug attachments eliminate pressure points
- Graspable ratchet with ultra-smooth rotation and steadfast hold
- Three levels of nape strap adjustment for customized fit
|
SUSP.ASSY FT3 4PT VGRD SMTH VGRD500 BAG
Unit: 1/EA
| Height | 4 1/4 in |
| Length | 8 in |
| Style | Ratchet |
| Suspension | 4-Point Ratchet |
| Type | Standard |
| Used With | SmoothDome®, V-Gard 500, V-Gard GREEN, V-Gard® |
| Width | 8 in |
| Wt. | 0.19 lb |
| UPC | |
| UNSPSC | |
| Standard Pack | 1EA |
| Minimum Order | 1 |
| Country of Origin | |
| Hazmat | No |