Loading... Please wait...Currency Displayed in
|
| Protected Area | Full Facepiece |
| Size Group | Medium |
| Body Material | Hycar Rubber |
| Lens Material | Urethane |
| Suspension | Strap |
| Color | Black |
| Height | 5 in |
| Length | 12 in |
| Width | 1 in |
| Type | Air Purifying Respirator (APR) |
| Wt. | 0.80 lb |
| UPC | 641817010563 |
| UNSPSC | 46182002 |
| Standard Pack | 1EA |
| Minimum Order | 1/EA |
| Country of Origin | US |
| Hazmat | No |