 | High-tech toughness for your most demanding tasks- Maintains strength in solvent as well as laundered shop towels
- Absords more oil and water faster pound for pound than laundered shop towels
- Made using patented Hydroknit® Fast Absorbing Material
- Reusable, durable, and extremely absorbent
|
WYPALL X80 SCOTTCLOTH POPUP WHITE
Unit: 1/BX
| Color | Cotton White |
| Length per Sheet | 16.80 in |
| Width Per Sheet | 9.10 in |
| System Format | Pop-Up® Box |
| Quantity | 400 per case |
| Wt. | 0.30 lb |
| UPC | 036000410488 |
| UNSPSC | 14111700 |
| Standard Pack | 5BOX/CS |
| Minimum Order | 1/CS |
| Country of Origin | US |
| Hazmat | No |