 | High-tech toughness for your most demanding tasks- Maintains strength in solvent as well as laundered shop towels
- Absords more oil and water faster pound for pound than laundered shop towels
- Made using patented Hydroknit® Fast Absorbing Material
- Reusable, durable, and extremely absorbent
|
13.8"X14" WHITE SHOPPROSHOP TOWELS (50 EA/PKG)
Unit: 1/CASE:4/PKG
| Color | Cotton White |
| Length per Sheet | 14.40 in |
| Width Per Sheet | 12 1/2 in |
| System Format | 1/4 Fold |
| Quantity | 50 per pack |
| Wt. | 0.46 lb |
| UPC | 036000410266 |
| UNSPSC | 47131502 |
| Standard Pack | 4PKG/CASE |
| Minimum Order | 1/CASE |
| Country of Origin | US |
| Hazmat | No |