 | WYPALL X70 RAG 9.1X16.8 1P WHI 10/100- Durable, absorbent rags that stay strong for better cleaning performance
- Reusable, long lasting performance
- Cleans oil, grime, and solvents
- Made with our high-tech Hydroknit® Fast Absorbing Material
|
9.75"X16.75" WHITE WORKHORSE 1-PLY MFG RAG 100
Unit: 1/CASE:10/BOX
| Color | White |
| Ply | 1 |
| Length per Sheet | 16.80 in |
| Width Per Sheet | 9.10 in |
| System Format | Pop-Up® Box |
| Material | Pulp/Polypropylene |
| Quantity | 100 per box |
| Wt. | 2.58 lb |
| UPC | 036000414554 |
| UNSPSC | 47131502 |
| Standard Pack | 10BOX/CASE |
| Minimum Order | 1/CASE |
| Country of Origin | US |
| Hazmat | No |