 | WYPALL X60 TERI WPR 12.5X16.8 WHI 180- Brings the absorbing power of Hydrokint® technology to a lighter weight wiper
- Reinforced for extra scrubbing and cleaning power
- Tough enough for big jobs, soft enough for face and hands
- No adhesives or binders
|
12"X16" WHITE BALL TERRYWIPE 180 PER BOX
Unit: 1/CA
| Brand Name | Teri® |
| Color | White |
| Length per Sheet | 16.80 in |
| Width Per Sheet | 12 1/2 in |
| System Format | Brag® Box |
| Material | Pulp/Polypropylene |
| Type | Disposable Wiper |
| Quantity | 180 per box |
| Wt. | 4.20 lb |
| UPC | 036000340150 |
| UNSPSC | 47131502 |
| Standard Pack | 1CS |
| Minimum Order | 1/CS |
| Country of Origin | US |
| Hazmat | No |