 | 6 Packs per Box- A safer and more efficient sanitizing system that uses a disposable WetTask bucket to hold dry wipers designed for your specific cleaning agent - either beach disinfectants/sanitizers or solvents
- Alternative to an open bucket and rag, as the enclosed system helps avoid contamination of the wipers and cleaning solution, while reducing exposure to chemical vapors and splash
- Just add your own cleaning agent
|
KIMTECH DISPOSABLE WIPERS
Unit: 1/CA:6/RL
| Length per Sheet | 12 1/2 in |
| Width Per Sheet | 12 1/2 in |
| Height | 12 in |
| Type | Wiper |
| Packing Type | Box |
| Quantity | 540 per box |
| UPC | |
| UNSPSC | |
| Standard Pack | |
| Minimum Order | |
| Country of Origin | US |
| Hazmat | No |