Loading... Please wait...Currency Displayed in
H10 Disposable Earplugs, Soft Foam, Corded, 100 pair per box
|
| Noise Reduction Rate (NRR) | 31 dB |
| Body Material | Soft Foam |
| Color | Orange |
| Type | Corded |
| Packing Type | Poly Bag |
| Quantity | 100 pair per box |
| Height | 7 5/8 in |
| Length | 5 3/4 in |
| Width | 4 5/8 in |
| Wt. | 1.13 lb |
| UPC | 036000672121 |
| UNSPSC | |
| Standard Pack | 100EA/BX |
| Minimum Order | 1 |
| Country of Origin | TW |
| Hazmat | No |