Loading... Please wait...Currency Displayed in
Roughneck P2HN Hard Hats, 8 Point, Black
|
| Style | P2HN |
| Color | Black |
| Size Group | 6 3/4 - 8 |
| Suspension | 8 Point |
| Adjusting Method | Ratchet |
| Material | Fiberglass |
| Applications | High heat |
| Type | Type 1, Class G |
| Height | 6 in |
| Length | 8 3/4 in |
| Width | 11 1/2 in |
| Quantity | 1 |
| Wt. | 1.15 lb |
| UPC | 821812541792 |
| UNSPSC | |
| Standard Pack | 1EA |
| Minimum Order | 1 |
| Country of Origin | US |
| Hazmat | No |