Loading... Please wait...Currency Displayed in
Welding Helmet Replacement Cover Plate, Clear, 4 1/4 in x 2 in, CR-39
|
| Color | Clear |
| Length | 2 in |
| Lens Coating/Shade | Clear |
| Lens Material | CR39 |
| Lens Tint | Clear |
| Material | CR39 |
| Resistance | Scratch |
| Series | High Performance |
| Thickness | 0.0580 in |
| Type | Outside Cover Plate |
| Used With | Fibre-Metal® Welding Helmets |
| Width | 4 1/4 in |
| Window Width x Length | 4 1/4 in @ 2 in |
| Wt. | 0.08 lb |
| UPC | 662463000000 |
| UNSPSC | |
| Standard Pack | 100EA/BOX |
| Minimum Order | 100 |
| Country of Origin | US |
| Hazmat | No |