Loading... Please wait...Currency Displayed in
Hover over image to zoom
High Performance Faceshield Windows, Green, Extended View, 19 in
|
| Style | Extended View |
| Color | Green |
| Lens Tint | Green |
| Type | Faceshield Window |
| Lens Material | Propionate |
| Resistance | Heat, Impact, Scratch |
| Thickness | 0.0600 in |
| Width | 9 3/4 in |
| Window Width x Length | 9 3/4 in @ 19 in |
| UPC | |
| UNSPSC | |
| Standard Pack | 50EA/CA |
| Minimum Order | 1 |
| Country of Origin | US |
| Hazmat | No |