Loading... Please wait...Currency Displayed in
Hover over image to zoom
TYVEK COVERALL PANTS ELASTIC WAIST
|
| Brand Name | DuPont, DuPont Tyvek® |
| Size Group | X-Large |
| Material | DuPont Tyvek®, DuPont Tyvek® |
| Style | DuPont Tyvek® Pants |
| Color | White |
| Width | 10 in |
| Closure Type | Elastic Waist; Serged Seams |
| Height | 6 3/4 in |
| Length | 16 in |
| Model | 50 |
| Wt. | 8.36 lb |
| Quantity | 50 per case |
| UPC | |
| UNSPSC | 0 |
| Standard Pack | 50EA/CA |
| Minimum Order | 1 |
| Country of Origin | CN |
| Hazmat | No |