 | - Treated with our exclusive Duramass® scratch-resistant coating
- Treated with our exclusive Duramass® scratch-resistant coating
- Treated with our exclusive Duramass® scratch-resistant coating
- Treated with our exclusive Duramass® scratch-resistant coating
- Treated with our exclusive Duramass® scratch-resistant coating
- Treated with our exclusive Duramass® scratch-resistant coating
|
STRATOS BLK FRM CLR UNCOATED LENS
Unit: 1/PR
| Frame Color | Black |
| Lens Tint | Clear |
| Lens Coating/Shade | Uncoated |
| Frame Material | Nylon |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Style | Adjustable Temples |
| Height | 1 in |
| Length | 1 in |
| Width | 0.113 in |
| Wt. | 0.11 lb |
| UPC | 766868130104 |
| UNSPSC | 46181802 |
| Standard Pack | 12PR/BX |
| Minimum Order | 1/PR |
| Country of Origin | TW |
| Hazmat | No |