 | Sesamee Keyless Padlock, 1 7/8 Body, 2 1/4 x 5/16 Shackle, Brass- All-brass internal mechanisms for non-corrosive durability
- Lifetime guarantee
- You set the combination
|
SESAMEE KEYLESS PADLOCK2 1/4IN SHACKLE BOX
Unit: 1/EA
| Shackle Diam | 5/16 in |
| Shackle Length | 2 1/4 in [Max] |
| Shackle Inner Width | 1 in |
| Shackle Material | Hardened Steel |
| Body Width | 1 7/8 in |
| Body Material | Brass |
| Code Format | 4 Dials with 10,000 Possible Numeric Combinations |
| Color | Brass |
| Type | Cylinder - Padlock |
| UPC | |
| UNSPSC | |
| Standard Pack | 1EA |
| Minimum Order | 1 |
| Country of Origin | |
| Hazmat | No |