Loading... Please wait...Currency Displayed in
|
| Frame Color | Black |
| Lens Tint | Clear |
| Lens Coating/Shade | Uvextra, Anti-Fog |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Style | Sealed |
| Ventilation | Indirect |
| Height | 2.200 in |
| Length | 6.600 in |
| Width | 2.700 in |
| Wt. | 0.11 lb |
| UPC | 603390125232 |
| UNSPSC | |
| Standard Pack | 10EA/CT |
| Minimum Order | 1/CT |
| Country of Origin | TW |
| Hazmat | No |