Loading... Please wait...Currency Displayed in
|
| Protected Area | Full Facepiece |
| Size Group | Medium |
| Body Material | Silicone |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Suspension | Strap |
| Color | Black |
| Height | 1 in |
| Length | 7 1/2 in |
| Width | 4.880 in |
| Type | Dual Cartridge Respirator |
| Wt. | 1.70 lb |
| UPC | 641817008218 |
| UNSPSC | 46182002 |
| Standard Pack | 1PK |
| Minimum Order | 1/PK |
| Country of Origin | US |
| Hazmat | No |