 | WYPALL X80 TWL 9.1X16.8 RD 80/POPUPBX- Maintains strength in solvent as well as laundered shop towels
- Absords more oil and water faster pound for pound than laundered shop towels
- Made using patented Hydroknit® Fast Absorbing Material
- Reusable, durable, and extremely absorbent
|
9.8"X 16.4" RED 80 POP-UP SCOTTCLOTH
Unit: 1/CASE:5/BOX
| Color | Red Hot |
| Length per Sheet | 16.80 in |
| Width Per Sheet | 9.10 in |
| System Format | Pop-Up® Box |
| Quantity | 80 per box |
| Wt. | 2.48 lb |
| UPC | 036000593013 |
| UNSPSC | 14111700 |
| Standard Pack | 5BOX/CASE |
| Minimum Order | 1/CASE |
| Country of Origin | US |
| Hazmat | No |