 | High-tech toughness for your most demanding tasks- Maintains strength in solvent as well as laundered shop towels
- Absords more oil and water faster pound for pound than laundered shop towels
- Made using patented Hydroknit® Fast Absorbing Material
- Reusable, durable, and extremely absorbent
|
WYPALL X80 SHOP PRO JUMBO ROOL RED 475 PER ROL
Unit: 1/ROL
| Color | Red Hot |
| Length per Sheet | 13.40 in |
| Width Per Sheet | 12 1/2 in |
| System Format | Jumbo Roll |
| Quantity | 475 per roll |
| Wt. | 14 lb |
| UPC | 036000410556 |
| UNSPSC | 47131502 |
| Standard Pack | 1ROL |
| Minimum Order | 1/ROL |
| Country of Origin | US |
| Hazmat | No |