 | WYPALL X80 TWL 12.5X16.8 BLU 1/160- Maintains strength in solvent as well as laundered shop towels
- Absords more oil and water faster pound for pound than laundered shop towels
- Made using patented Hydroknit® Fast Absorbing Material
- Reusable, durable, and extremely absorbent
|
WYPALL X80 BLUE WIPER 160 SHEETS PER BOX
Unit: 1/BX
| Color | Steel Blue |
| Length per Sheet | 16.80 in |
| Width Per Sheet | 12 1/2 in |
| System Format | Brag® Box |
| Quantity | 160 per box |
| Wt. | 6.30 lb |
| UPC | 036000410419 |
| UNSPSC | 47131502 |
| Standard Pack | 1BOX |
| Minimum Order | 1/BOX |
| Country of Origin | US |
| Hazmat | No |