 | WYPALL X60 TERI WPR 9.8X13.4 BLU 130/RL- Brings the absorbing power of Hydrokint® technology to a lighter weight wiper
- Reinforced for extra scrubbing and cleaning power
- Tough enough for big jobs, soft enough for face and hands
- No adhesives or binders
|
9.75X130 BLUE WYPALL TERI WIPES
Unit: 1/CS:12/ROL
| Brand Name | Teri® |
| Color | Blue |
| Length per Sheet | 13.40 in |
| Width Per Sheet | 9.80 in |
| System Format | Small Roll |
| Material | Pulp/Polypropylene |
| Type | Disposable Wiper |
| Quantity | 130 per roll |
| Wt. | 1.10 lb |
| UPC | 036000354119 |
| UNSPSC | 14111700 |
| Standard Pack | 12ROL/CS |
| Minimum Order | 1/CS |
| Country of Origin | US |
| Hazmat | No |