 | - They are ideal for a variety of light-duty maintenance, processing and janitorial wiping tasks
- General purpose, light-duty clean-ups
- Process line wiping and cleaning
- Strong, yet soft enough for personal use
- Cloth-like feel at a value price
|
WYPALL L30 ECONOMIZER WIPER JUMBO ROLL 950WPR/RL
Unit: 1/ROL
| Brand Name | Wypall® |
| Color | White |
| Ply | 1 |
| Length per Sheet | 13.30 in |
| Width Per Sheet | 12.40 in |
| System Format | Jumbo Roll |
| Type | Disposable Wiper |
| Quantity | 950 per roll |
| Wt. | 12.52 lb |
| UPC | 036000584134 |
| UNSPSC | 14111700 |
| Standard Pack | 1ROL |
| Minimum Order | 1/ROL |
| Country of Origin | US |
| Hazmat | No |