Loading... Please wait...Currency Displayed in
|
| Capacity Vol. | 16 oz |
| Length | 19 in |
| Width | 9 in |
| Dia. | 3 in |
| Height | 8 in |
| Opening Type | Closed - Single Spout |
| Color | Clear |
| Material | Polyethylene |
| Applications | Laboratory |
| Usage | Chemicals |
| Resistance | Flame Retardant |
| Type | Hazardous Liquid Storage Bottle |
| Wt. | 0.20 lb |
| UPC | 697841005563 |
| UNSPSC | 24112400 |
| Standard Pack | 12BTL/BOX |
| Minimum Order | 1/BTL |
| Country of Origin | US |
| Hazmat | No |