Loading... Please wait...Currency Displayed in
H20 Reusable Earplugs, Corded, 100 pair per box
|
| Noise Reduction Rate (NRR) | 26 dB |
| Size Group | One Size Fits All |
| Body Material | Thermoplastic Elastomer |
| Color | Orange |
| Type | Corded |
| Packing Type | Poly Bag |
| Quantity | 100 pair per box |
| Height | 0.110 in |
| Length | 0.265 in |
| Width | 0.165 in |
| Wt. | 0.11 lb |
| UPC | |
| UNSPSC | |
| Standard Pack | 100PR/BX |
| Minimum Order | 1 |
| Country of Origin | TW |
| Hazmat | No |