Loading... Please wait...Currency Displayed in
Tigerhood Classic Welding Helmets, Passive, Gray, 5 in x 4 in
|
| Brand Name | Fibre-Metal |
| Series | Tigerhood Classic |
| Lens Coating/Shade | #10, Passive |
| Shade/Contrast | 10 |
| Window Width x Length | 5 in @ 4 in |
| Size of Cartridge | 4 in x 5 in |
| Color | Gray |
| Style | Tigerhood Classic |
| Material | Thermoplastic, Thermo-plastic |
| Suspension | Handle |
| Quantity | 1 |
| Wt. | 1.18 lb |
| UPC | 662463721542 |
| UNSPSC | |
| Standard Pack | 1EA |
| Minimum Order | 1 |
| Country of Origin | US |
| Hazmat | No |