Loading... Please wait...Currency Displayed in
High Performance Faceshield Windows, Unbound, Clear, Standard, 11 1/4" x 8"
|
| Style | Standard |
| Color | Clear |
| Lens Tint | Clear |
| Type | Visor |
| Binding | Unbound |
| Length | 11 1/4 in |
| Lens Material | Propionate |
| Material | Propionate |
| Resistance | Chemical, Impact, Light Airborne Particles |
| Series | High Performance® |
| Thickness | 0.0600 in |
| Used With | 300770, F-300 & F-770 Series |
| Width | 8 in |
| Window Width x Length | 11 1/4 in @ 8 in |
| UPC | |
| UNSPSC | |
| Standard Pack | 50EA/BX |
| Minimum Order | 1 |
| Country of Origin | US |
| Hazmat | No |