Loading... Please wait...Currency Displayed in
| Noise Reduction Rate (NRR) | 31 dB |
| Size Group | Regular |
| Body Material | Polyurethane |
| Color | Yellow |
| Packing Type | Poly Bag |
| Quantity | 2000 pair per case |
| Height | 9.563 in |
| Length | 8.313 in |
| Width | 5 1/4 in |
| Wt. | 0.90 lb |
| UPC | 080529110671 |
| UNSPSC | |
| Standard Pack | 2000EA/CA |
| Minimum Order | 200/EA |
| Country of Origin | US |
| Hazmat | No |