Loading... Please wait...Currency Displayed in
DUPONT TYVEK COVERALL
|
| Brand Name | DuPont Tyvek® |
| Style | Elastic Wrists and Ankles |
| Size Group | 5X-Large |
| Material | Tyvek® |
| Color | White |
| Resistance | Splash |
| Type | Coverall |
| Height | 8 3/4 in |
| Length | 16 in |
| Width | 10 in |
| Wt. | 11 lb |
| UPC | |
| UNSPSC | 0 |
| Standard Pack | 25EA/CA |
| Minimum Order | 1 |
| Country of Origin | |
| Hazmat | No |