Loading... Please wait...Currency Displayed in
|
| Length | 6 1/4 in |
| Dia. | 1 in |
| Width | 8 3/4 in |
| Load Cap. | 3600 lb [Max] |
| Connection Type | Self-Locking Snaps |
| Hook Opening | 3/4 in |
| Material | Polyester |
| Color | Yellow |
| Height | 11 1/4 in |
| No. of Legs | 1 |
| Wt. | 3.10 lb |
| UPC | 840779002115 |
| UNSPSC | |
| Standard Pack | 1EA |
| Minimum Order | 1/EA |
| Country of Origin | US |
| Hazmat | No |