Loading... Please wait...Currency Displayed in
|
| Length | 2 1/2 in |
| Strap Width | 1 in |
| Width | 6 3/8 in |
| Load Cap. | 5000 lb [Max] |
| Connection Type | Carabiner |
| Hook Opening | 3/4 in |
| Hook Type | Snap Hook |
| Height | 6 5/8 in |
| Wt. | 4.30 lb |
| UPC | 840779001941 |
| UNSPSC | 46182306 |
| Standard Pack | 1EA |
| Minimum Order | 1/EA |
| Country of Origin | US |
| Hazmat | No |